Alışverişe Çıkmadan Önce Yapılacaklar Nelerdir?

Alışverişe Çıkmadan Önce Yapılacaklar Nelerdir?

 

Alışveriş özellikle bayanlar için vazgeçilmezdir. Bazen bu vazgeçilmezler sonradan insanların canını sıkabilir. Bunu sadece bir kelimeyle açıklamak yetersiz kalır.

  1. Alışveriş sırasında o anki psikolojiye göre karar verdiğimizden öncelikle bir ürün alırken ihtiyacımız var mı diye düşünmek gerekir.

 

  1. Marka takıntısı olan kişiler biraz daha yeni çıkan ürüne hemen almak yerine ürün zaman geçtikten sonra fiyat etiketi değiştiğinde almak daha karlı olacaktır.

 

3.Gıda ürünü alacak kişi aç olarak alışverişe çıkmamalıdır. O anki durumuna göre ihtiyacı olmadan birçok ürüne yönelecektir. Sonradan da zihni yerine gelen kişi pişmanlık duygusuna kapılacaktır.

 

  1. Alışveriş yapan kişi ne alacağına önceden karar vermeli gerekirse liste yapmalıdır. Bu sizin alacağınız ürünü belirler kendinize sınır katar.

 

  1. Fiyat araştırması iyi yapılmalı ona göre uygun olana yönelmelidir.

 

Art arda birçok madde sayılabilir. Fakat yararlı olanı bulmak zordur. Birçok kişiye alışverişe çıkmadan önce yapılacaklar nelerdir, diye sorulsa genel de bir ortak noktada buluşulur. Ama her şey teoride kalır uygulamak oldukça zor gelir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için alışverişe çıkmadan önce yapılacak şeyler gerekirse not alınmalıdır.

 

Son yıllarda alışverişler kredi kartıyla yapıldığı için harcama sırasında aklımızdan birçok şey geçer fakat gene de bir şekilde o limiti zorlarız. Böyle bir durumla karşılaşmamak için limit düzeyini minimum tutmak ve önceden hazırladığımız listeye uymakta fayda vardır.

 

Haftalık alışverişi yapmadan önce dolaptaki ürünlerin son kullanma tarihine ve gelecek haftaya kadar yetişme durumunu göz önünde bulundurmakta fayda vardır. Alışverişe çıkmadan son bir defa elbise dolapları kontrol edilmeli ihtiyaç olan şeye karar verilmelidir. Gereğinden fazla ürüne verilen para sizin sonraki haftalarda ihtiyacınızın eksik hatta alamama durumun ortaya çıkarabilir. Aylık gelirinizi dikkate alıp biraz daha göre alışverişinizi yapmak uygun olur.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.