Bebek Odalarına Nevresim Modelleri

Bebek Odası Hazırlık Aşaması 

Bebek odası hazırlık aşaması çok zevkli olmasının yanında bir o kadar da dikkat gerektiren detaylar içerir. Dünyaya gözlerini yeni açan miniğin tüm ihtiyaçları düşünülmeli ve hazırlıklara bir plan doğrultusunda başlanmalıdır. Odayı hazırlarken kullanılan renkler ferah olmalı, yoğun desenli ve göz yoran konseptten kaçınılmalı. Kız bebekler için pembe, erkek bebekler için mavi renk kullanılması hala revaçta olsa da cinsiyete bakılmaksızın farklı renk tercihleri de kullanılmaya başlanmıştır. Önemli olan kullanılan malzemelerin bebeğin sağlığına uygun olup olmadığıdır.

Nevresim Modellerinde Bebek Modası 

Bebeğin henüz doğmadan, annenin ve babanın başladığı bu yoğun hazırlık bir hayli meşakkatli olabilir. Bu süreç ne kadar yorucu olsa da, ortaya çıkan sonuç tüm yorgunluğu alan cinstendir. Bebek karyolalarının süsü olan nevresim takımlarına gelince; kumaşın pamuklu olmasına özen göstermek olmazsa olmazlardan. Bebeğimiz için sentetik ve naylon içeren kumaşlardan kesinlikle kaçınmalıyız  Bir tekstil cenneti olan ülkemizde renk ve desen çeşidi fazlasıyla mevcut. Masal kahramanlarından, gökyüzü deseninden, şirin hayvan resimlerinden… Bebeğimizin, günün önemli  bir bölümünü uykusunda geçirdiğini düşünürsek nevresim takımının da yer aldığı dekorasyon seçiminin ne kadar önemli olduğunu kavrayabiliriz.

Bebek Odalarına Nevresim Modeli Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Nevresim takımının bebek odasına uygun olması için bazı özelliklere sahip olması gerekir. Kanserojen madde içermemesi, pamuklu kumaştan üretilmiş olması, antibakteriyel ve antialerjik olması, sağlığa zarar verebilecek hiçbir katkı maddesi içermemesi bu özellikler arasında sayılabilir. Ayrıca nevresim takımının tamamlayıcısı olan uyku setinin de bu özelliklerde olmasına ve koruyucu yan başlığının bulunamasına da ayrıca dikkat edilmelidir. Bu kriterler sağlandıktan sonra geriye sadece renk seçimi kalıyor. Her yıl çeşitli markalar tüketicilere sayısız desen sunuyor. Küçük bir beşikle başlayan nevresim modası, karyola ile devam eden şirin ve eğlenceli bir dekorasyon parçasıdır.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.