Dekoratif Avize Modelleri

 Dekoratif Avize Modelleri Ev veya iş yerleri kapsamında görsel bakımdan ön planda tutulan birçok aydınlatma kaynağı vardır. Bu hususta dekoratif olarak göze hitap eden avize türleri öncü rol oynamaktadır. Her zevke hitap eden bu aydınlatma kaynakları kullanım açısından da uzun ömürlü niteliğe sahip olabilmektedir. Söz konusu bu avizeler sayısızca materyalden üretilerek farklı modellerde satışa sunulmaktadır. Dekorasyon olarak bulunduğu ortamın havasını değiştirmeye kaynaklık eden bu avize modellerinin satın alınmasının yanı sıra evde kolaylıkla yapılması da mümkündür. Bunun için tek gerekli olan şey hayal gücü ve el becerisidir.

    Dekoratif avize modelleri dahilinde iç mimara yönelik tercihler kişinin ruh halini de sergileyebilir. Söz gelimi doğadan gelen ürünler aracılığıyla yapılan veya satın alınan avizeler şahsın doğayla iç içe yaşamayı sevdiğinin göstergesidir. Örnek vermek gerekirse ahşap ve çeşitli bitkilerden doğal olarak hazır hale getirilen avize modeli ayrı bir seçenek olarak karşımıza çıkabilir.

 

Dekoratif avize modelleri

Dekoratif Avize Modelleri, Metal

Ana maddesi metal olan dekoratif avizeler oldukça sağlam bir yapıya sahiptir. Bununla birlikte uzun ömürlüdür. Model bakımından da çeşitleri olan bu tür aydınlatma kaynağı birçok alanda kullanıcılara hizmet vermektedir. Bu noktada devreye giren ampül çeşitleri renk veya görsel şölen olarak avizeyi zengin hale getirmektedir. Metal maddesinin dayanıklılığı sayesinde yoğun bir şekilde tercih edilen birçok dekoratif avize modeli ilk sırada yer almak

tadır.
Dekoratif Avize Modelleri, Taş Süslemeli

Aydınlatma kaynağına yönelik şatafatlı bir görünüm elde etmek isteniliyor ise dekoratif avize modellerinin taşlarla süslenmiş hali uygun bir seçenek olacaktır. Değerli madenlerden de elde edilebilen bu ürün dikkatli bir şekilde kullanıldığında uzun ömre sahip olabilmektedir. Temizlik açısından zahmet gerektiren dekoratif avize modelleri içerisinde yer alan taş süslemelerin zarar görmemesi için itina ile bakım yapılması esastır.

 

Dekoratif Avize Modelleri, Hasır İp

Hasır ip maddesinin doğallığından yola çıkarak elde edilen dekoratif avize modelleri ortamın havasını değiştirmeye yetecektir. Bu hususta hasır ipin farklı modeller dahilinde avize haline dönüştürülmesi şarttır. Misal vermek gerekirse şişkin hale getirilen bir balon üzerine yapıştırıcı madde sürüp ardından hasır ip eşliğinde sarmal midel verildikten sonra kuruma aşaması tamamlanıp balon patlatılıp avize taslağı meydana getirilebilir. Elde edilen bu ürünün içerisine ampül yerleştirilip ışık kaynağı sunulabilir. Söz konusu bahsedilen dekoratif avize modelinin raf ömrünün uzun olması için su veya ıslak zeminden uzak tutulması yeterli olacaktır. Bununla birlikte bahse konu olan ürün eğer ki açık alanda kullanım yapılacak ise diğer olumsuz hava koşullarına dikkat etmekte fayda var.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.