Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?

Bayanların günün çoğunu geçirdikleri en özel alanlardan biridir mutfaklar. Mutfakların bu denli fazla kullanılıyor olması da dekorasyonun ön planda olmasını sağlamaktadır. Sahip olduğunuz mutfağa göre farklı dekorasyon fikirlerini uygulayabilirsiniz.

Küçük Alanlı Mutfaklarda Dekorasyon

            Dekorasyon işinde küçük alanlar daha zorlayıcı gibi gözükebilir. Bu sizi alanın kullanışlı hale getirilemeyeceği düşüncesine götürmemeli. Küçük alanlarda görselliğe dikkat ederek ve belirli alanların kullanılmasını sağlayarak kullanışlı mekanlar elde edebilirsiniz.

Dekorasyona başladığınızda duvar rengini seçerken küçük mekanlar için beyaz tercih etmeniz mekanın olduğundan daha büyük gözükmesini sağlayacaktır. Küçük mutfaklar için mobilya seçimizi de son derece önemlidir. Açık renk mobilyalar mekanı olduğundan daha büyük gösterir.

Mutfaklar için önemli olan aydınlatmadır. Mevcut pencerenin küçük olması mutfağa yeterli ışığın girmesine engel olacak ve mutfak olduğundan daha küçükmüş gibi görünecektir. Bunun önüne geçmek istediğinizde de yapmanız gereken tavandan avize kullanmak yerine spot aydınlatma kullanmanızdır. Bu sayede mutfak alanında daha fazla ışık elde etmiş olursunuz.
Duvarları verimli bir şekilde kullanarak da mekanda kullanışlı alanlar yaratabilirsiniz. Raf düzeneklerini elverişli bölgelere koymanız halinde daha kullanışlı bir mutfak oluşturabilirsiniz.
Modüler ve küçük mobilyaların yanı sıra  gizli dolaplar tasarlanmasıyla son derece kullanışlı mutfaklar yaratılmaktadır.

Büyük Alanlı Mutfaklarda Dekorasyon

Büyük  alanlı mutfaklarda da dekorasyon son derece önemlidir. Tasarımın nasıl yapılacağına karar verilmesinde belirleyici olan büyüklüğün şeklidir. . Enlemesine büyük mutfaklar için uygulanacak dekorasyon fikirleriyle boylamasına büyük olan mutfaklar için uygulanacak dekorasyon fikirleri birbirlerinden çok farklıdır.

Önceliği her zaman olduğu gibi duvar renklerine vermeli ve mutfağınızın büyüklüğüne uygun olacak mobilyaları seçmeyle işe devam etmelisiniz. Aydınlatmalar hem büyük hem de küçük mutfaklar için son derece önemlidir. Zevkinizi ortaya koyacak ferah mutfaklarda zaman geçirmek sizler için daha keyifli olacaktır.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.