En Popüler 10 Kendini Savunma Tekniği

 

10- Bir filmde değilseniz veya dövüş tecrübeniz bulunmuyorsa fazla çılgınlık içeren hareketleri denemeyin ve rakibiniz kendini kaybedinceye dek ona vurmaya devam edin.

 

9- Rakibinize gereksiz bir zarar verirseniz kendinizi bir hakimin karşısında bile bulabilirsiniz. Rakibiniz durdurabilecek hareketler yaptıysanız bu yeterli olur. Bundan sonra yapmanız gereken yalnızca kaçmak.

 

8- Kavga ettiğiniz kişide silah varsa eğer canınızı tehlikeye atmamak için dövüşmemeniz sizin yararınıza olacaktır. Her kavgayı kazanabilmenizin imkanı yoktur.

 

7- Pek çok kişi kavga esnasında yeteri kadar hızlı davranamayıp panik olmaktadır. Bu nedenle sakinliğinizi korumanız kesinlikle sizin yararınıza olacaktır. Karşınızdaki kişi sizin dövüş yeteneklerinizi bilmiyor sonuçta.

 

6- Darbe alsanız dahi umudunuzu yitirmemeniz gerekir. Darbe almanız hiç eğlenceli olmasa bile dünyanın sonu da değil. Bu bir kavga olduğu için darbe almanız kaçınılmaz. Darbe aldıktan sonra toparlanıp siz de karşılık verin.

 

5- Sokak dövüşlerinde kural yoktur. Sizi kurtaracağını düşünüyorsanız karşınızdaki rakibinizi ısırın, saçlarını çekin. Rakibiniz erkekse eğer kasık bölgesine vurup kaçmanız da uygulanabilecek bir taktik. Ancak rakibinize kalıcı hasar verebilmenizi sağlayacak bölgelere vurmaktan kaçınmayı da ihmal etmeyin.

 

4- Karşınızdaki rakibinizin size ilk olarak vurmasına izin vermeniz, zaten kötüye giden bir durumun çok daha kötüleşmesini sağlar. Bu nedenle ilk siz vurun ve rakibinizin işini zorlaştırın.

 

3- Rakibinizde aranızda az bir mesafe bulunması kendinizi korumanız açısından yararlı olabilir. Rakibin size saldıramayacağı kadar yakın bir mesafede bulunursanız böylelikle darbe de almazsınız.

 

2- Rakibinizi yakaladığınız zaman onu yere yatırarak üzerine çıkmaya çalışın. Üstte bulunmanız rakibinizin size zarar verme ihtimalini düşürecek ve avantaj sizde olacaktır.

 

1- Yumruklarınızı yukarıda tutarak rakibinizden gelebilecek olası saldırılara karşı savunmada kalabilir ve böylelikle rakibinizi bir miktar yormuş olursunuz.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.