Papatya Suyu İle Saç Rengi Açma

 

Kim istemez ki güneşte rengi açılmışçasına doğal sarı saçlara sahip olmak. Bunun en doğal yolu herkesin bildiği gibi papatya suyu yöntemi. Peki, nasıl uygulamalıyız bu yöntemi. İşte papatya suyu tarifi ve uygulanışı şu şekildedir.

 

Papatya suyu ile saç rengi açma :

 

Aktardan aldığımız ya da toplayıp kuruttuğumuz (bunların ikisini de bulamadım diyorsanız marketlerden aldığınız sallama poşet papatya çayı da kullanabilirsiniz) 1 avuç dolusu papatyayı kaynama kabına alıp üzerine 2 bardak dolusu ( saç çok uzunsa bu miktarlar orantılı şekilde artırılabilir) su eklendikten sonra demlenmeye bırakılır. Papatyaların rengini saldığından emin olduktan sonra 10 dakika daha kaynatmaya devam edelim. Tamamen kaynadığından emin olduğumuzda ocağı kapatıp 20-25 dakika soğumaya bırakalım ve artık doğal saç rengi açıcımız kullanıma hazır. Peki papatya suyunu saça nasıl uygulayacağız.

 

Uygulanışı:

 

Uygulamaya başlamadan önce belirtmeliyiz ki papatya suyu her saç rengi için faklı sonuçlar doğuracağından uygulamaya başlamadan önce saç ucunuzda ya da saçınızın göze batmayan bir kısmında deneme yapmalısınız.

 

 

Yıkadığınız ya da tamamen ıslattığınız saçınızın fazla suyunu havlu yardımıyla aldıktan sonra dökerek veya sprey başlıklı bir şişeden direkt saçınızın rengini açmak istediğiniz kısımlarına ya da tüm saça uygulayabilirsiniz. Uygulama sonrası saçlarınızı doğal olarak ya da bir saç kurutucu yardımıyla orta ısıda kurutunuz. Güneşe çıkma imkanınız varsa bu doğal kurutma şekli rengin daha güzel ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır. Direkt güneş altında bulunmamaya dikkat edin bu hem cilt hem de saçınıza zarar verebilir.

 

İlk seferde saç renginizde gözle görülür bir değişim fark edilmeyecektir, iyi bir sonuç almak için bu işlemi Haftada 1 ya da 2 defa olacak şeklide 5-6 kez tekrarlamanız gerekebilir. İşte papatya suyu uygulaması bu kadar ekonomik ve kolaydır.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.