Siyah Kuş Üzümü Yağı Faydaları

 

            Siyah kuş üzümü yağı faydaları saymakla bitmez. Çünkü siyah kuş üzümü yağı birçok derde ve hastalığa şifa kaynağı olma özelliğine sahiptir. Kolesterolü yüksek olan kişilerde kolesterolü düşürmek için birebir ilaç görevi gören siyah kuş üzümü yağı, grip ve nezle gibi hastalıklara iyi geldiği gibi ülser gibi bazı mide rahatsızlıklarının iyileştirilmesinde de önemli sonuçlar vermektedir.

Alternatif Tıp Mucizesi Siyah Kuş Üzümü Yağı

 

Alternatif tıbbın mucizesi olan bu yağı kullanmaya karar verdiyseniz eğer doktorunuzla görüşmeniz gerekebilir. Eğer herhangi bir tedavi almıyorsanız ve farklı ilaç kullanmıyorsanız bu yağı kullanmanızda herhangi bir sakınca bulunmuyor. Ancak bu yağı kullanmadan önce her halükarda bir hekimle görüşmeniz daha doğru olacaktır.

 

Siyah Kuş Üzümü Ağacı ve İçeriği

 

Ribes nigrum olarak bilinen yabancı ismi ile de literatürde kayıtlı bulunan siyah kuş üzümü ağacı çalı cinsinden bir ağaçtır. Yerden en fazla 120 santimetre yüksekliğe kadar uzanabilen bu çalı tipi ağacın en az 60 santimetre boyunun olduğu tespit edilmektedir. Yapraklarının yapısı itibari ile akça ağacına benzemektedir. Omega 6 yağ türü olarak içeriğinde barındırdığı yağ sayesinde beyin fonksiyonlarının tam kapasite ile çalışmasında ve yüksek performansa ulaşmasında önemli bir rol ve görevi bulunan siyah kuş üzümü yağının gama linoleik asit yönünden de önemli derecede zengin içerikli olduğu tespit edilmiştir.

 

Siyah Kuş Üzümü Yağı Ne İşe Yarar?

 

Siyah kuş üzümü yağı ile ilgili olarak yapılan araştırmalarda 2004 yılında şu sonuç alınmıştır. Yapılan bu araştırmalarda siyah kuş üzümü yağının mide ve bağırsak enfeksiyonlarına yol açan helicobacter pylori adlı bakterisinin bağırsak yüzeyine tutunmasına izin vermediği, bu sayede bu bakterinin tutunamayıp bağırsaklar tarafından sindirim yolu ile dışarıya atılmasına sebebiyet verdiği tespit edilmiştir.

 

Bu araştırmadan bir yıl önce yani 2003 yılında yapılan başka bir araştırmaya göre ise bu yağın A ve B tipi grip için de önemli sonuçlar verdiği ortaya konulmuştur. Her iki tipteki gribin önlenmesini sağladığı tespit edilen siyah kuş üzümü yağının grip enfeksiyonlarının engellenmesinde ve gribin tedavi edilmesinde kullanılabileceği bu araştırma ile kesin olarak ispatlanmış olundu.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
1
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.