Soya Soslu Tavuk

 

Soya soslu tavuk Midemizin bazen bazı hassasiyetler sonucu daha az yağlı yani hafif yemekler yeme ihtiyacı duymaktadır. Bu durum karşısında tuzu, yağı az yani biraz daha diyet yönelik yemekler yapılıp yenmektedir. Bu durum karşısında kaldığımız da bazı araştırmalar yapılmaktadır. Bu araştırmalar hafif yemek tarifi üzerinden gerçekleşmektedir. Bu hafif yemek tarifleri arasına girmeyi hak kazan bir yemekte soya soslu tavuktur.

Soya Soslu Tavuk

Pişirme süreci 25 dakika

 Hazırlık süreci 30 dakika

 Kişi sayısı 4-6 kişilik

 Soya Soslu Tavuk

 

Aslında bir çoğumuz tavuk ve sos duyunca yağlı olmasından kaçınmaktadır. Ama bu tarif düşünüldüğü gibi yağlı değildir. Daha diyet yemeği tarzında geçmektedir. Sizlerde yaptıktan sonra göreceksiniz ki, hafif tadı, az yağı hem midenize iyi gelecek hem de sizi şaşırtacaktır.

 

Malzemeleri

– 4 adet tavuk göğsü

– 1 adet kırmızı biber

– Karabiber

– 1 yemek kaşığı tereyağı

– 1 adet sarı biber

– 3 adet kabak

– 4 kaşık soya sosu

– 1 bardak sıcak su

– 1 kaşık mısır nişastası

 

Yapımı

 

Kabak ve biberleri uzun uzun şerit halinde kesin. Kestikten sonra tavuk göğsünü de bu şeritlere uygun olarak kesin. Ocağa tavayı koyun ve içinde tereyağını eritin. İlk tavuk ekleyin ve biraz pişmesini sağlayan. Bunu yüksek ateşte yapabilirsiniz. Daha sonra kabakları ekleyin ve pişmeye devam etsin. En son karabiber ile biberleri ekleyin. İyice karıştıktan sonra soya sosunu sıcak su ile karıştırın. Tavaya ekleyin ardında nişastayı da ekleyin. Daha sonra sosu çekmesini bekleyen kadar da piştikten sonra servise hazırdır.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

 Mutlu Bindallı Şubat 1, 2017 Cevapla
6 0

Bayılırım Soya Soslu Tavuğa Teşekkürler yararlıu bilgi